Developeři

Označení developer se v České republice objevilo poměrně nedávno a mnoho lidí stále neví, co přesně si pod ním má představit. Většina lidí správně tuší, že označuje společnosti, které mají co do činění s výstavbou budov. Co přesně developerské společnosti nabízí a jak vám mohou být prospěšné k realizaci ekonomické stavby?

Označení developer je odvozeno z anglického slova development, které znamená rozvoj, v tomto konkrétním případě jde o stavební a přípravnou činnost. Developerské společnosti kompletně zajišťují realizaci velkých stavebních projektů. Některé jsou výsledkem objednávky klienta. Jiné jsou stavěny jako investice s plánem budoucího prodeje celého komplexu (takto jsou stavěna například některá obchodní centra) nebo prodeje bytových jednotek (takto vznikají například některá satelitní městečka či celé obytné čtvrti).

Pro konečného zákazníka má využití služeb developera nesporné výhody. Pokud potřebujete rodinný dům či byt, stačí najít vhodný plánovaný, právě probíhající či již dokončený stavební projekt a podle svých představ vybrat ideální dům či byt. O všechno potřebné se postará developer a vy tak dostanete hotovou stavbu do užívání, aniž byste ztráceli čas při plánování a ekonomické realizaci stavby.

Pokud má zákazník zájem o byt či dům, musí se spokojit s aktuální nabídkou stavebních projektů rodinných domů. V případě ekonomické stavby komerčních objektů a větších zakázek je situace jiná. Stavební společnosti nabízejí pro takovéto případy developerské projekty se širokou nabídkou služeb, které zajistí realizaci celého projektu přesně tak, jak zákazník požaduje. Kvalitní developer pokryje celou škálu potřebných služeb, od vyhledání vhodného pozemku, přes zajištění stavebních a dalších povolení po doporučení vhodného způsobu financování projektu.

Kvalitním developerem nemusí nutně být obrovská stavební. Developer je zejména zprostředkovatel a koordinátor dodávaných služeb, a i v případě velkých stavebních společností tyto firmy využívají subdodávky od dalších firem působících v odvětví.

Nejčastější služby poskytované developerskými společnostmi:

  • vyhledání vhodného pozemku pro Váš projekt
  • zajištění změn v územním plánu
  • zajištění stavebního povolení
  • příprava projektu, vytvoření projektové dokumentace
  • výběr subdodavatelů formou výběrových řízení
  • stavební dozor
  • zajištění ekonomického financování
  • zajištění kolaudace
  • zajištění právních služeb
  • zajištění marketingového průzkumu

 

Videoprohlídka rodinného domu LENKA od Ekonomických Staveb s.r.o.

 

Aktuality

všechny novinky

 

Další článkyBulletin Ekonomických staveb

Naše tipy

Inspirujte se našimi tipy, jak zařídit váš dům.

Vyberte si zkušeného developera pro svoji novostavbu. Geosan Development staví byty v nejzajímavějších lokalitách v Praze.