Developeři se vrací k myšlence družstevního bydlení

Napsal dne 15. 09. 2011

Díky ekonomické krizi v posledních letech poklesl zájem o nové nemovitosti, lidé do nového bydlení investují opatrněji. Na to samozřejmě reagují i developerské společnosti, které se snaží prodat volné byty ve svých projektech.

 

Jelikož řada lidí nemá šanci dostat hypotéku, protože nemají dostatečně vysoký prokazatelný příjem, hledají developerské společnosti řešení, jak těmto lidem umožnit koupi nového bytu. Se zajímavou myšlenkou přišla skupina pražských developerů, která se vrátila ke staré dobré metodě družstevního bydlení.

 

Družstevní byt sice nebude ve vašem vlastnictví hned od počátku, ale zato na jeho pořízení nebudete potřebovat příliš velkou hotovost ani si nebudete muset vyřizovat hypotéku. Na počátku zaplatíte jen asi 25-30% ceny bytu a zbytek budete splácet po dobu 25 let formou měsíčních nájmů s fixní úrokovou sazbou. Po doplacení můžete byt či rodinný dům snadno převést do osobního vlastnictví.

 

Půjčky na bydlení

Pokud se rozhodnete pořídit si dům klasickým způsobem, tedy pomocí hypotéky, případně stavebního spoření, podívejte se na stránky   Půjčky na bydlení, kde najdete řadu důležitých informací.

 

Úvěr na pozemek

Jestliže potřebujete řešit financování nejen samotné výstavby domu, ale i koupě pozemku, využijte program   Úvěr na pozemek od společnosti Ekonomické stavby. Tento program je vhodný zejména pro ty, kteří po dostavbě domu chtějí prodat byt a z těchto peněz zpětně zaplatit pozemek. Nemusí si tedy na koupi pozemku vyřizovat samostatnou hypotéku a celý proces je jednodušší i levnější.