Developeři zajišťují stavbu od A do Z

Napsal dne 15. 09. 2011

V současné době se stále více setkáváme s pojmy developer nebo developerská společnost. Kdo je tedy vlastně developer?

 

Developer je investor, ať už fyzická nebo právnická osoba, která investuje do výstavby nemovitostí – obytných, kancelářských či průmyslových budov, které následně prodává nebo pronajímá. Developer obvykle dohlíží na celou investiční akci od fáze projektu, jeho realizaci a finální prodej či pronájem. Zadává tedy vypracování projektové dokumentace, zajišťuje stavební povolení, provádí výběrová řízení pro dodávku stavby, vykonává stavební dozor nad realizací a v neposlední řadě je schopen zajistit klientům případné bankovní půjčky.

Na stavebním trhu v České republice působí velké množství developerských firem, které nabízejí realizaci vlastních projektů, nebo projektů vzniklých na základě přání klientů. Jak již bylo zmíněno, developerské firmy působí na všech typech občanských či pozemních staveb. Mezi tyto stavby můžeme počítat veškeré stavby jako například výstavba ekonomických rodinných domů, bytová výstavba, realizace objektů občanské vybavenosti, rekonstrukce objektů, výstavba výrobních provozů, zateplování budov, opravy fasád včetně rekonstrukcí historických budov. Více o tomto tématu se dozvíte na webu Občanské stavby

 

Stavte s jistotou

Pokud chcete stavět dům, ale bojíte se případných rizik spojených s realizací stavby, řešením může být program Jistota od společnosti Ekonomické stavby. V rámci tohoto programu stavbu platíte postupně, vždy po dokončení určité etapy, ale přitom dům vlastníte už od samého počátku stavby.