Developerská společnost vám zajistí i projektovou dokumentaci

Napsal dne 15. 09. 2011

V současné době působí na trhu mnoho developerských firem. Jaké jsou rozdíly ve službách, které poskytují?

 

Jednotlivé developerské společnosti se liší svou velikostí i systémem fungování. Zejména menší developerské firmy zajišťují většinu služeb, jako například projektovou dokumentaci či realizaci staveb, u externích firem. Jiné firmy jsou naopak součástí velkých holdingových společností, v jejichž rámci působí developerská, stavební, projekční, prodejní a v neposlední řadě i správcovská firma, resp. divize. Jejich vzájemné vztahy se díky majetkovému propojení odvíjejí na bázi spolupráce a umožňují koncentraci všech na výhodnou konečnou cenu stavby. Tato spolupráce může přinést klientovi významnou finanční úsporu.

 

Developerské firmy mohou projekt realizovat samostatně a následně jej prodávat či pronajímat, nebo již od počátku spolupracovat s klienty na přípravě a později i realizaci projektu. Jednou z nejdůležitějších součástí přípravy projektu je zpracování projektové dokumentace. Ta je podřízena požadavkům výstavby rodinných domů, které jsou upraveny stavebním zákonem (183/2006 Sb) a navazujícími předpisy. Z těchto předpisů jsou nejdůležitější vyhlášky ministerstva pro místní rozvoj 26/2009 o obecných technických požadavcích na výstavbu, 499/2006 o dokumentaci staveb, 500/2006 o územní dokumentaci, 501/2006 o požadavcích na využití území, 503/2006 o územním řízení, 526/2006 o věcech stavebního řádu. Jestliže potřebujete více informací o tomto tématu, podívejte se na stránky Projektová dokumentace.

 

Nenechte se při stavbě domu zdržovat papírováním

Jestliže plánujete stavbu domu, ale děsí vás všechny potřebné dokumenty, příprava projektu, získání stavebního povolení a další, zvolte program   Maximální služba od společnosti Ekonomické stavby. Vypracování projektu získáte zdarma a zároveň za vás Ekonomické stavby vyřídí i stavební povolení.