Financování pro nákup nemovitosti

Napsal dne 25. 10. 2009

Významnou službou, kterou developeři svým zákazníkům nabízejí, je asistence zajištění financování pro nákup nemovitosti. Zákazník si samozřejmě může zajistit financování bydlení vlastní silou, ale jsou situace, kdy se vyplatí využít služeb developera.

V některých případech, zejména pokud se finanční ústav podílí na financování projektu, je možné získat výhodnější podmínky, než při využití služeb konkurence. Výhodou může být například poskytnutí předhypotečního úvěru dočasně bez zástavy nemovitosti, zvýhodněné úrokové sazby, nižší poplatky za vyřízení úvěru a v neposlední řadě rychlejší vyřízení žádosti o financování. Často je možné tímto způsobem zajistit financování i zákazníkům, kteří by běžně úvěr nedostali, například kvůli záznamu v úvěrových registrech nebo neochotě zveřejňovat své příjmy.

Mnozí developeři navíc spolupracují s několika finančními ústavy, proto mohou vybírat finanční produkty napříč jejich nabídkou, což umožňuje nabídnout zákazníkovi nejlepší variantu, ideálně přesně na míru.

Využitím služeb zajištění financování většinou získáte:

  1. podrobnou analýzu Vaší finanční situace a doporučení nejvhodnější varianty financování
  2. finanční řešení přímo na míru, výběr napříč nabídkou různých finančních ústavů
  3. průběžné informace o stavu financování
  4. asistenci během celé doby čerpání úvěru