Jak se pozná dobrý developer pro stavbu vašeho domu?

Napsal dne 06. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Velká část rodin stojí jednou v životě před zásadním rozhodnutím, že si pořídí vlastní dům. Otázkou je, zda starší nebo nový rodinný dům, zda si ho postaví svépomocí nebo na klíč nějakou osvědčenou developerskou firmou. Jak ale poznat, že jste vybrali správně?

Už první schůzka může nasvědčit o developerovi mnohé

Spolehlivý developer, tedy firma, která kompletně realizuje stavbu vašeho rodinného domu  má většinou velmi dobré jméno a ve svém  okolí nebo na internetu  na něj „slýcháte“ pouze chválu. Kvalitní developerské firmy většinou vyhrály i různé soutěže, případně získaly nějaká ocenění. Chcete-li mít jistotu, že jste vybrali správně, zajděte se podívat na nějaké jejich referenční stavby, které developer svým klientům již postavil. V případě, že budete mít štěstí, můžete konzultovat stavbu tohoto domu s jeho majitelem. Touto cestou získáte nejkvalitnější reference na vámi zvoleného developera. Dalším způsobem, jak uvěřit, že vámi zvolený developer je ten pravý, je podaná reference od vašeho blízkého známého, kdy máte většinou možnost si dům pečlivě prohlédnout zevnitř i zvenku a udělat si na stavbu domu vlastní názor. Reklama, tištěný katalog rodinných domů nebo diskusní fóra totiž nemusí vždy podávat nejpravdivější informace, proto buďte v tomto směru velmi obezřetní.

Individuální přístup může být znakem dobrého developera

Dalším znakem dobrého developera je to, že se vám snaží vyjít při sjednávání stavebních podmínek maximálně vstříc. Tedy, volí ke každému klientovi individuální přístup. Od developera, který vám sdělí, že se jedná o standardní podmínky, že s nimi žádný klient ještě neměl problém, že žádné změny ve smlouvě dělat nehodlá nebo který odpovídá neurčitě na vaše dotazy, raději rychle pryč.  Stejně tak, pokud vám přijde, že je developerská smlouva na stavbu vašeho rodinného domu pro vás nevýhodná nebo nesrozumitelná, nepodepisujte ji. Raději ji nechte prověřit za určitý finanční obnos právníkem. Tato malá investice na počátku se zajisté vyplatí.