Kdo je developer?

Napsal dne 14. 09. 2011

Development je odvětví, které má na starosti výstavbu a celkovou přípravnou činnost. Developer prakticky veškeré starosti vyřeší za vás. Od shánění stavebního povolení až po kolaudaci.

 

Developeři investují do velkých projektů, u kterých počítají s návratností svých financí. Jedná se především o výstavbu nákupních center nebo bytových domů. Projekty nevznikají jen z podnětu samotných developerů, ti mohou získat i nějakou zakázku – například od města.

Výhody využívání developerských služeb

Developerské projekty využívají především lidé ohlížející se po novém bydlení. S jejich pomocí jim odpadnou veškeré starosti, které by museli řešit, kdyby se do stavby domu pouštěli sami. Developer se postará o veškeré potřebné dokumenty, zařídí stavební dozor a je přítomen při kolaudaci. Stačí si jen vybrat z mnoha developerských projektů, které buď právě probíhají, nebo jsou již dokončené. O nic víc se nemusíte starat.

Garance ekonomického bydlení

V dnešní době se stavějí domy takové, aby splňovaly veškeré nároky, které jsou kladeny na ekonomické stavby. Šetří se tím finanční prostředky i životní prostředí. Proto jsou prakticky všechny stavby, které developeři zařizují, vyhovující. Největší přínos pro šetření energií má jistě kvalitní tepelná izolace. Zateplení domů a kvalitní okna i dveře zajišťují co nejmenší tepelné ztráty. Proto se všechny tyto skutečnosti plánují hned na začátku projektu.

Jakmile jsou všechny starosti s projektováním a výstavbou vyřešeny, vy se jen nastěhujete.