Zahradní nábytek pro zahrady i terasy

Napsal dne 21. 12. 2011

 

Venkovní posezení je dnes standardem nejen u rodinných domů, ale i u bytů v bytových domech. Proto se investoři snaží stavět byty s terasami, na kterých se dá příjemné posezení vytvořit.

 

Ať už se jedná o dům a zahradu či dům a terasu, vždy je důležité vybrat na ni vhodný nábytek, který bude pěkný na pohled, pohodlný a zároveň vydrží i případnou nepřízeň počasí. Když pomineme nábytek plastový, který obvykle moc parády neudělá, má nejdelší životnost nábytek z oceli či litiny.

 

Dřevo
Pokud nebude nábytek
pod střechou, pak dřevo není právě nejvhodnějším materiálem. Jestliže se pro něj přeci rozhodnete, mělo by jít o dřevo z tvrdých exotických dřevin se speciální úpravou. Tento nábytek pak vyžaduje pravidelnou údržbu, aby si udržel svůj původní vzhled.

 

Ocel
Jestliže vaše terasa unese takzvaný
hi-tech vzhled, pak můžete sáhnout po nábytku z ušlechtilé oceli, tedy nerezu. I tento nábytek musíte udržovat – čas od času vyžaduje konzervaci silichromovým přípravkem, který jej ochrání a pomůže mu zachovat původní lesklý vzhled.

 

Litina
Pokud naopak hledáte něco klasičtějšího, pak může být správnou volbou litina. Ta se hodí zejména do tradičních
zahrad. Jedná se o materiál velmi těžký, takže se nehodí tam, kde ho musíte často stěhovat. Jeho předností je vysoká stabilita a odolnost vůči počasí.

 

Při výběru nábytku je potřeba zvážit nejen již zmiňovanou odolnost vůči počasí, ale také to, aby vzhledově korespondoval se stylem vašeho domu. Společnost Ekonomické stavby nabízí všechny typy domů a pamatuje přitom i na mladé. Specializovaný program Mladá rodina totiž umožňuje stavět i s minimální počáteční hotovostí.